Aktuálne dianie na MMO mape

Toto je české a slovenské fórum pre hlavnú diskusiu o hre "Life is Feudal"

Moderator: Falkvard

User avatar
Kazar
Beta Tester
 
Posts: 142
Joined: 14 Mar 2015, 19:38

Aktuálne dianie na MMO mape

Post by Kazar » 28 Dec 2016, 11:20

Ahojte feudálisti,

zakladám tento topic pretože považujem za dôležité oboznámiť celú CZ/SK komunitu o tom čo sa deje na MMO. Aby potom keď prídu do tohto skazeného, stredovekého sveta neboli prekvapený čo sa to deje.

Tak sa snažte držať tento topic iba na aktuálnom dianí.


Tak aby som začal. Začiatok globálnej politiky začína vlnou 1 MMO, do ktorej už mali prístup viacerí hráči. Denne bolo online hráčov asi 700-900.

V dobách dávnych, keď ešte populácia žila na newbie island-e a bojovali proti sebe hordy krvilačných barbarov, vznikli z týchto barbarov prvé civilizácie a prvé spojenectvá ktoré vydržali dlhú dobu až na príchod na hlavnú pevninu. Takýchto kráľovstiev a spojenectviev je veľa. Niektoré sa neznášajú, niektoré sú spolu. Ale nezaoberajme sa tu zahraničnými, zaoberajme sa CZ/SK komunitami.

Dovolím si povedať že na CZ/SK scéne, na MMO sú guildy: BIA, CSK zatiaľ.

Zhodnotím CSK
CSK začínali ako pár hráčov (5-7) a našli si útočisko na servery 24 na sever od "rieky". Po krátkom čase zistili že na servery 24 je veľmi silná ruska guilda MASONS. No mysleli si že to sú spojenci BIA, a tak bez váhania zaútočili na ich prieskumníka. Oni si to samozrejme nenechali a vyhlásili im vojnu. Trvala asi tak deň, možno menej, no všetcia vieme výsledok. Dohodli sa tak že CSK sa presťahuje a bude im platiť denne 50 shaped granitu, za "ochranu", s tým že sú len spojenci. Presťahovali sa na server 23, kde si do dnes poslušne plnia svoju úlohu.

Čas plynul a zistili že ich najlepší spojenec má aj nepriateľov. Medzi inými aj nás. Znamená to že CSK sa stalo nepriateľom inej CZ/SK komunity čisto len zo sebeckých osobných dôvodov. No spojenectvo nezostalo spojenectvom. Ako čas ukázal nestačili sami brániť svoju základňu a každý útok (raid) čo išiel na CSK vypisovali o pomoc svojim "spojencom". To vyústilo do vazalastva. Áno, CSK sa stali DOBROVOĽNE vazali ruskej guildy, ktorej musia platiť dane za ktoré ani nemajú istotu ochrany. Ale ako si niektorí z nás pamätajú ešte z YO serverov tak "ochrana" je to jediné na čom nám záleží.

Vojna sa vyvýjala a boje boli krvavé, no CSK to stálo celé pole a semiačka, všetky železná nástroje, a bohvie čo ešte. Je vidno že ich to trápi. Samozrejme koho vinia za toto všetko ? Myslím že nemusím hovoriť.

Hovorím to pretože, CSK si nenašlo silného spojenca samo, našli si ho tak že prakticky "im priložili nôž ku krku". (Buď budete platiť, alebo vás budeme resskilovať až pokiaľ sa neodsťahujete). Tomu hovorím spojenectvo zo strachu, ale je tu aj tretia strana. Toto im prišlo vhod pretože CSK je zaprisaný nepriateľ klanu BIA a to čisto iba zo svojich osobných záujmov. Takže CSK toto prezentuje ako že si našli spojenca a idú proti nám s ním. Ťažko, MASONi si našli vazala a farmu, ktorým nejde o nič iné len o moc.
Ave BIA


Chuto
Beta Tester
 
Posts: 99
Joined: 04 Feb 2016, 02:16

Re: Aktuálne dianie na MMO mape

Post by Chuto » 28 Dec 2016, 11:22

Ako ste mali možnosť vidieť z videí čo som postol v inom príspevku, CSK je skutočnou oporou Masonov a ťažko by si masoni vedeli predstaviť ísť bojovať bez CSK :crazy:


Karellr
Beta Tester
 
Posts: 5
Joined: 13 Jun 2016, 20:04

Re: Aktuálne dianie na MMO mape

Post by Karellr » 28 Dec 2016, 11:33

Kazar ale vynechal si tu velkú podstatu Masoni by nas nechali na servery 23 ale oni prisli ponuknut ochranu a pomoc za 50 shaped graniu co je nic elbo ho mame hned vedla :P pretoze ty is ich chcel presvedcit aby nas znicily a neklam tu dokelu ! sami Masoni nam to povedali . Masoni su dobry pomohli nam urobit gate module kym sme nemali skiliace jedlo ponukly nám takze ziaden problém nieje :) prosím nehodnot nás ked o nicom nevies ! A ešte k tomu ze kvoli Masonom mame vojnu ? HAHA ty nas tak nenavidis a teraz klames az sa ti s huby prási bola to len zamienka takze neklam ! AVE anitBIA

User avatar
Kazar
Beta Tester
 
Posts: 142
Joined: 14 Mar 2015, 19:38

Re: Aktuálne dianie na MMO mape

Post by Kazar » 28 Dec 2016, 11:41

Nejdem ti tu vyvracať predstavy o tom či niečo viem alebo neviem.

Masoni prišli ponúknuť pomoc za 50 granitu ? Oni prišli k vám že oni potrebujú pomoc od ČeskoSlovenského kráľovstva ?

Takže vy ste boli na 24, už ako tak rozostavaní, a Masoni prišli a "poprosili" vás aby ste sa presťahovali na 23 že oni potrebujú granit a dajú vám zaň ochranu ?

Ja som ich nepresviedčal v ničom, nemám žiadnu právomoc nad nimi, a oni ma nemajú prečo počúvať takže ja som ich nepresviedčal.

Ja hodnotím iba situáciu za ktorej sa ČeskoSlovenské kráľovstvo stalo vazalom. Podotýkam KRÁĽOVSTVO sa stalo vazalom. Takže sa môžete premenovať na ČeskoSlovenského vazala. :ROFL:
Ave BIA


Karellr
Beta Tester
 
Posts: 5
Joined: 13 Jun 2016, 20:04

Re: Aktuálne dianie na MMO mape

Post by Karellr » 28 Dec 2016, 11:47

Ak sa pozres na webe sme country takze sklapni ! a bolo to tak oni si nezelali aby sme boli na 24 a ani nam to az tak nevadilo ten server bol zalagovany a este sme nemali nic :P tak my sme sa presunuli na 23 a tam nas nechali ale po chvili nas kontaktovaly ze ty si sa ich pytal ci nas nechcu znicit ale nevyslo to podla tvojich predstav a teraz sme spojenci ziadny vazali ! mame friendly :P
a ten granite ? to je nic 20 minut urobit a odniest to ? .. aj keby ze meskame im to nevadi :) AVE antiBIA


Mishsuli
True Believer
 
Posts: 34
Joined: 26 May 2016, 09:58
Location: Slovakia

Re: Aktuálne dianie na MMO mape

Post by Mishsuli » 28 Dec 2016, 11:52

Máte to vy za spojenectvo, že zaň musíte platiť :D... Však uvidíme ako to bude ďalej :)... Keď ste spokojný tak je dobre ;)

User avatar
Falkvard
Beta Tester
 
Posts: 42
Joined: 24 Dec 2012, 15:56

Re: Aktuálne dianie na MMO mape

Post by Falkvard » 28 Dec 2016, 12:05

Československé království platí Rusům za ochranu. :fool: Masoni vám dali gate moduly, dali vám skillovací jídlo...
Víte, Masoni vás nepotřebují. BIA s nima hrála na YO, víme, čeho jsou schopní. Za 50 granitu by si vás nedrželi a nepodporovali vás.
Jedinej důvod, proč vás nesmazali z mapy, je ten, že věděli, že BIA a jejich spojenci po vás půjdou. A tak vás využili jako provokaci. A vy se cítíte tak užiteční. Radši byste se spojili s ďáblem, než abyste aspoň zkusili spolupracovat s náma. A to jste nás na začátku obviňovali, že my máme s Masony spojenectví. Je mi z vás smutno...
Last edited by Falkvard on 26 Jan 2017, 17:08, edited 3 times in total.


Martinkardos83
True Believer
 
Posts: 63
Joined: 15 Dec 2016, 18:53

Re: Aktuálne dianie na MMO mape

Post by Martinkardos83 » 28 Dec 2016, 12:14

Karellr wrote:Ak sa pozres na webe sme country takze sklapni ! a bolo to tak oni si nezelali aby sme boli na 24 a ani nam to az tak nevadilo ten server bol zalagovany a este sme nemali nic :P tak my sme sa presunuli na 23 a tam nas nechali ale po chvili nas kontaktovaly ze ty si sa ich pytal ci nas nechcu znicit ale nevyslo to podla tvojich predstav a teraz sme spojenci ziadny vazali ! mame friendly :P
a ten granite ? to je nic 20 minut urobit ao dniest to ? .. aj keby ze meskame im to nevadi :)

Karell neviem kto si , lebo striedate nicky ako ponozky a potom sa nevieme navzajom poznať, pozri, my nemame potrebu presviedcat guildu Masons aby Vas znicili nakolko mame na to vlastne zdroje, co ste myslim aj pocitili , ked sa mi zlatas stazoval dva dni dozadu, ze nemate dost koni, ze sa nemozete vyskillovat, ze mate stale jednozlozkove jedla, atd a nakoniec po dvoch tyzdnoch ste stale pouzivali primitivne nastroje a kovacov ste mali, aj rudu na dosah. To sme vazne nemuseli robit a ani nerobili abz sme ich presvedcovali aby vas znicili. Bolo to na urovni otazky ci vas chcu znicit , ale ziadne presvedcovanie aby vas znicili. A v statuse mozno mate friendly, ale no necham na kazdeho nech zhodnoti ci je friendly status ked za to musis nieco platit. Ako nie je problem spravit shaped granit samozrejme, ale robit ho na ukor vlastnej guildy ked nemate svoje veci v poriadku zase nie je znamkou dobrovolnosti. Mozno ste si mysleli, ze ak budete s Masonmi spojenci, ze na Vas nikto nebude utocit a ze Vas budu ochranovat. Ale opak je pravdou. Prave vtedy na Vas bude utocit vacsina a neochrania Vas. Myslim, ze mame dost dobry prehlad co sa kde deje a aj ako vzniklo vase "spojenectvo". Lebo ked sme na vas utocili my, nikdy vam neprisli pomoct. Takze mozete sa chvalit silnym spojencom ale bude vam to skor na obtiaz ako prinosom. To ze vam prisli naklepnut branu je v poriadku. Aj od nas robili chalani gate moduly pre ine guildy ktore este nemali carpentry na 90 alebo varili viaczlozkove jedla, pre ine guildy lebo kuchara sme mali asi prveho na mmo mape a ak nie prveho tak medzi prvymi urcite bol. Takze to ze vam naklepli branu nie je nic vynimocne.


Zlatas
True Believer
 
Posts: 14
Joined: 30 Jan 2016, 13:23

Re: Aktuálne dianie na MMO mape

Post by Zlatas » 28 Dec 2016, 12:30

Hele chlapi, nemá cenu se hádat, každý ví jaký jsou BIA svině. A to mluví za všechno


Chuto
Beta Tester
 
Posts: 99
Joined: 04 Feb 2016, 02:16

Re: Aktuálne dianie na MMO mape

Post by Chuto » 28 Dec 2016, 12:39

Zlaťas.. máš 100 percent pravdu..sú... lebo nazývajú veci pravými menami.. a pravda bolí

Return to Česko slovenská diskusia