LiF YO vs LiF MMO


CHErwony
Beta Tester
 
Posts: 12
Joined: 28 Dec 2013, 18:30

LiF YO vs LiF MMO

Post by CHErwony » 19 Sep 2014, 17:15

Witam !
Jak wszem i wobec przeczytaliście mają wyjść dwie osobne gry, podział na "własną" i MMO.
Jako że nurtują mnie pytania i opinie więc składam je tu, tak więc :

1.) Czy jeżeli zakupię LiF YO będę musiał zakupić także wersję "MMO" czy tudzież ona będzie w formie "F2P".

2.) Jeżeli tak już się plany spartoliły(nie takiej gry oczekiwałem, byłem pewien że zapłacę raz i jest pakiet"all inclusive", a tu taki myk.)

3.) Jeżeli już jest podział na "Północ i Południe" to czy w tej wersji "MMO" będą MIKRO-PŁATNOŚCI czyli tak zwana "play 2 win" czyli zapłać dolca a otrzymasz mieczyk bądz potke.
(Jeżeli mają być takie cele, to po co jest ten cały projekt? Wyszła by bezsensowna kopia "WURM ONLINE")

Proszę o odpowiedzi i wyrażajcie opinie na ten temat.

Pozdrawiam,
CHE

User avatar
Arrakis
 
Posts: 5453
Joined: 25 Oct 2013, 14:11
Location: Space

Re: LiF YO vs LiF MMO

Post by Arrakis » 19 Sep 2014, 17:20

1. Tak, ponieważ są to dwie różne gry z różnymi formami płatności. W przypadku MMO jest to B2P, podczas gdy z pewnymi (ogromnymi) ograniczeniami darmowy dostęp będzie do tzw. 'Newbie Island' to po zakupieniu karty transferu postaci będziesz mógł zacząć grę na głównej mapie bez żadnych ograniczeń. Za każdą nową postać trzeba zapłacić, w tej chwili wstępnie koszt owego biletu może być między 10 a 15 euro, nie jest to jednak pewne na chwilę obecną.

3. Póki co planowany jest jedynie sklep z dodatkami kosmetycznymi, farby, jakieś unikalne ubranka ale nic co by dawało techniczną przewagę nad graczem. Planowane jest również dodanie możliwość kupienia większej działki prywatnej, jednak gildyjnych to nie dotyczy.

User avatar
Xzg0
True Believer
 
Posts: 19
Joined: 25 Oct 2013, 15:14

Re: LiF YO vs LiF MMO

Post by Xzg0 » 19 Sep 2014, 20:09

Już się wyjaśniło, gracze którzy kupią LiF: YO będą mieli bilet dla jednej postaci na wyjście z tej początkowej wyspy w LiF MMO.
XENO TAVERN
TS: ts3.xenotavern.com
http://youtube.com/xenotavern
http://facebook.com/XenoTavern
Zapraszamy umiłowanych w PvP i coop.
Image


CHErwony
Beta Tester
 
Posts: 12
Joined: 28 Dec 2013, 18:30

Re: LiF YO vs LiF MMO

Post by CHErwony » 19 Sep 2014, 21:59

Dobrze, super, fajnie. Ale co się stanie JEŻELI moja postać umrze, porwą ją itp. rzeczy wiążące się z CK ?
Czy będę musiał kupić nowy bilet/postać ?
Jak dla mnie twórcy troszkę "lecą na forse", początkowo jak słyszałem i widziałem, "kupujesz produkt, jesteś kowalem swojego losu".
Teraz nagle pojawią się system działek, E-Shop(podobno 100% free crafting, ale są pewne "ubranka" które się kupić da tylko za dolce/ojro"
Podejrzewam jeżeli wszystko było by darmowe, żadnych płac/opodatkowań za umiejętności, przedmioty,grunty
to zamierzenia były by dobre, i podejrzewam że cenna gry mogła by wynosić 49,90 Euro.

Bynajmniej tak było pisane/uzgadniane :
"Q. Czy gra ma działać na zasadzie B2P bez późniejszego dofinansowania, czy planujecie stworzyć coś na kształt obecnego Guild Wars 2 (sklepik z kosmetyką/grafikami - a może coś bardziej "groźnego"?)?

A. System płatności to B2P, jednorazowa wpłata za pełny dostęp do gry. Gra zaoferuje też swego rodzaju demo w formie darmowego dostępu do małej wysepki, resetowanej codziennie. Darmowe konto będzie miało pewne ograniczenia, między innymi mniejszy skill cap. Oczywiście po kupnie pełnej wersji postać będzie mogła być przetransportowana do głównego miasta lub gdzieś do dziczy, zależy to od gracza."

Pozdrawiam.

Return to Polskie Dyskusje