Aktuálne dianie na MMO mape

Toto je české a slovenské fórum pre hlavnú diskusiu o hre "Life is Feudal"

Moderator: Falkvard

Sainse1

Re: Aktuálne dianie na MMO mape

Post by Sainse1 » 11 Mar 2017, 14:34

Asi si to nečetl celé.

Samozřejmě ničemu by to vlákno nepomohlo. Poukazoval jsem na to, že tu někdo založí vlákno "v dobrým slovu" aby dělal jak informuje o dění na MMO, ale ve finále, je to spíše takový nábory vlákno, kde se ukazuje jak je někdo hrozně silnej a jak u ostatních si nikdo neškrtne.

Jinak máš asi pravdu

Filipsss
Beta Tester

Post by Filipsss » 21 Apr 2017, 06:27

Nový test run vlny #1 začína už budúci týždeň.

Filipsss
Beta Tester

Post by Filipsss » 28 Apr 2017, 05:27

Nový test run je tu.

Changenotes:
http://lifeisfeudal.com/forum/post99632/

Chuto
Beta Tester

Post by Chuto » 04 May 2017, 17:38

No, tak dám priebežné info Z tejto vlny.
1. Nový launcher funguje dobre a sú minimálne problémy pripojiť sa :Yahoo!:
2. servery nepadajú. crash som mal iba 1-2x aj to z dôvodu eagov a prechodov na zalagované servery.
3. Prechody serverov sú stále problém ale existuje spôsob ako bezpečne prejsť (bez straty kona).
4. LAG. vel'ky problém od spustenia vlny. už našli dôvod a fix bude zajtra, tj piatok.
5. personal Claim - funguje, len musíte vediet ako ho rozšírit (nerastie sám od seba len tak)

vzhladom na lagy mnoho ludi nehrá. Ak v piatok fixnú lag, tak bude cez víkend JH. uvidíme čo na to povedia servery.

Chuto
Beta Tester

Post by Chuto » 06 May 2017, 21:15

No, tak sobotné JH bol vel'ky Lagfest. 100 bojovníkov šlo na juh, to bol zhruba 250-300 Ping, Čož nieje taká katastrofa. Po pridaní nového patchu tesne pred JH Ping skočil na 1500. následne bolo rozhodnuté, že v takych lagoch je to nehraténé a vojsko sa pobralo domov, kde sa následne odohral boj medzi BP a USH. Lagy, lagy, lagy... BP porazilo USH.

Medzitym malá skupina z BP ostala na juhu so zámerom dostat' sa k Csk, čo sa asi po 10 min stavania rebríka pod palbou bez vlastných strát aj podarilo. Následne krátka inšpekcia a bol koniec JH.

verím, že do zajtra fixnú opäť lagy pri vel'kých počtoch hráčov na serveri, inak žiadne velké bitky nebudú.

Btw. som príjemne prekvapeny že prechody cez servery už tak neblbnú.

Chuto
Beta Tester

Post by Chuto » 08 May 2017, 20:55

Nedeľné JH? fu... pokazili čo sa dalo, tak to radšej vypli a urobili rollback 4 hodiny dozadu.
Ale, jedno čo ma ako tak teší, že keď fungujú prechody /nie vždy a všade/, tak som aspoň zatiaľ nepostrehol, že by nejak veľmi prichádzame o kone. Stalo sa mi, že som párkrát prešiel server a zamrzlo mi to s tým, že som nevidel svoju postavu. Pred časom keď som sa relogol, tak som prišiel o kona, teraz.. neviem ako to urobili, ten kôň je na mieste kde mi to seklo a nie pod textúrou ako v minulosti. Takže aspoň malý úspech dev. teamu. :Yahoo!:

Kazar
Beta Tester

Post by Kazar » 24 Jul 2017, 07:53

Zdravím,

vidím že v tomto topicu ticho, ako keby sa na MMO mape nič nedialo. I keď skoro to je aj pravda. Ale iba skoro.

Včera večer sa na fóre objavil otvorený list od guildy Askanians. Kde popisovali svoje skúsenosti a obavy z budúcnosti.
Guilda Askanians je nemecká, prevažne mierumilovná guilda. Má uzatvorený NaP(DoN) s obidvomi veľkými allianciami. Odmietla podieľať sa akomkoľvek globálnom konflikte medzi BP a USH. Jedinú vojnu čo mala vyhlásenú je proti DAC.

A práve tá jediná vojna a tento otvorený list veľa vysvetľuje, nielen o tomto konflikte, a ukazuje náturu všetkých strán.

Skúsim to popísať z môjho pohľadu a skúseností. Nesnažím sa tu nikoho urážať ani provokovať.

Na začiatok malá definícia pojmov.
BP-BloodPact. Alliancia viacerých guild v ktorom je aj BIA
USH-United Slavic Host. Alliancia rusky hovoriacich guild v ktorej je aj CSK. Rusky hovoriace guildy sú hl. predstavitelia alliancie.
DAC-Dark age coalition. Alliancia hlavne anglicky hovoriacih krajín.
BIA-nás asi poznáte.
CSK-Nordu asi tiež.

Poďme sa na to pozrieť najprv z pohľadu žabomyších vojen. Podľa mňa to dostatočne vystihuje podstatu správania sa.

Na začiatku bola nezhoda medzi BIA a CSK. Viedli sme nemilosrdnú vojnu s odhodlaním ju vyhrať. Žiaľ, takéto úmysly niesú tajné a Masoni, jedna z hlavných guild v USH, sa dozvedeli o našej nemilosrdnej vojne a dali CSK ponuku vassalstva a ochrany za úplnú podporu proti BP aj keď CSK nemá nič proti ostatným členom BP. Kto dáva pozor a je v obraze tak toto určite zachytil. CSK ponuku prijali. To znamená že Masoni, alebo USH, otočili jednu guildu proti BP.

Teraz iná príhoda iný pohľad, tá/ten ktorú popisuje otvorený list. Askanians hrali mierovo. Nechceli byť vo vojne a snažili sa spoznať okolitý guildy skrz obchod a prieskum. Jedinú vojnu ktorú mali bola proti DAC. Konkrétne proti guilde Dagfins. Keď sa začínal konflikt medzi BP a USH vyostrovať, USH prišli za Askanian-mi s ponukou.

Keďže DAC sú spojenci USH a guilda Askanians sídli v blízkosti DAC, tak sa DAC nemohli podielať na agresívnych akciách USH v takej miere ako by USH potrebovali. Ponuka znela citujem,
"Voláme po zrušení vojny medzi Askania a DAC, aby mohli bojovať spoločne s USH proti BP".

Čo to znamená ? USH chcelo otočiť ďalšiu guildu, Askania proti BP ?

Toto sa udialo pred aktuálnym test run-om.

Najnovšie, v aktuálnom test run-e, opäť budem citovať,

"V 4 kole vlny 1, diplomatický personál Askanianov bol informovaný USH, že nepriateľ Askanianov, DAC, bol integrovaný do ich veľkej alliancie ako vazal a tak preteky v zbrojení dvoch veľkých alliancií nabral nový rozmer."

Čo sa stalo ? USH, tým že si podnamanili DAC porušili NaP(DoN) s Askanianmi. Áno, niekto to môže považovať za porušenie. Ale čo tým sleduje USH ? Globálnu dominanciu ? Kto vie.
Možno si mysleli že otočia proti BP aj Askanians, možno niečo iné. Otázka je čo teraz s NaP s USH ?

Áno, Askania sa zachovala jednoducho, podľa starého príslovia.

Enemy of my enemy is my friend. Nepriateľ môjho nepriateľa je môj priateľ.
Guilda Askanians začala podporovať BP v boji proti USH dovtedy, kým DAC budú pod USH.

P.S.:
Kto vie po anglicky môže si stiahnúť a prečítať si sám kópiu stránky. Originál topic bol zmazaný za "nameing and shameing", preto vám originál poskytunúť nedokážem.
Ave BIA

Chuto
Beta Tester

Post by Chuto » 27 Jul 2017, 12:17

Tak opät malá recenzia cbt4.
Lag pri bežnej činnosti žiaden , prechody serverov - lepšie ako v minulosti - stratil som za ten test kona iba 1x. ked mi to aj pri prechode serveru padlo, kon bol na mieste po relogu.
Trading post funguje ako má. Problém je len nájst protistranu ak človek nepozná rozmiestnenie gild po mape.
čo sa lagu pri boji týka tak to je horsie (20v 20 je ešte únosné). Je ale zaujímave, že pokial na serveri nieje nepriatel (gilda čo je s nimi vojna) Server nelaguje aj ked tam je 90 ludí.Možno je problém tam. Ktovie.
celkovo si myslím, že urobili dost roboty čo sa optimalizácie týka, ale napriek tomu ešte stale je čo robit.
Asi najhoršie čo si mohol kazdy všimnút je úbytok populacie cca 250 hračov online počas testov. Pocas ctb1 bolo cca 800.
Je len na každom či chce alebo nechce hrat' ale tento signál si uvedomujú aj devs. a určite s tým budú (musia) nieco robit.

Ešte jedna vec. bude sa konat test Instant batte (IB). Kto má prístup može príst, ak nemá gildu môže kludne aj k nám (BIA) a pomoct devs. urobit hru lepšou pre všetkých. Nebudeme brat ohlad na trenice a nepriatel'stvá z minulosti. Ide tu teraz o test, nie o politiku. V dalšej vlne testu nebudú brané do úvahy výsledky IB a bude vlna spustená podla databáze z konca cbt4.

Sainse1

Post by Sainse1 » 27 Jul 2017, 18:57

Nojono. Zkrátka politické hovna co do hry správně ani moc nepatří.
Už je čas aby se lidi v LiFku začli zabíjet bez politických iniciativ. :D

S DAC a UHS to bylo trochu jinak, než si každý myslí. Nebyl v tom nějaký záměr "globální moci" jak se různí konspirační teoretici LiF domnívají. Nicméně Askanians ale zároveň taky zrovna 3x nesympatizují ani s BP, že ? 8-)

Stejně polovina lidí ani neví kdo je nějaký Dark Age Coal,United Slavic,Blood Pact, lidi moc nesledujou tuhle politickou scénu pokuď nejsou členi výše zmíněných aliancí.

Pro ty z nás co to sledují z povzdálí s popcornem v ruce čeká asi ještě zábava :evil:

Life is policy

Kazar
Beta Tester

Post by Kazar » 27 Jul 2017, 19:57

Vševediaci Sainse nám prišiel vysvetliť ako to všetko vlastne bolo.

Podľa ich vlastného vyjadrenia ktoré si čítal tak 4x nesypatizujú s USH keď s BP chcú spolupracovať.

Je krásne že vieš názor jednej strany. Ale never mu tak slepo.

Možno nesledujú ale ty to sleduješ tak ten post je možno aj pre teba a teda nebol zbytočný.
Ave BIA

Return to Česko slovenská diskusia