Pytania odnośnie gry (planuję zakup).


LuKi965
 
Posts: 2
Joined: 02 Dec 2014, 08:46

Pytania odnośnie gry (planuję zakup).

Post by LuKi965 » 02 Dec 2014, 09:00

Witam.

Na grę Life is Feudal natrafiłem dzięki kompletnemu przypadkowi: zakładając serwer do gry Space Engineers wypatrzyłem na stronie hostingu wielki banner Hardcore Sandox MMORPG z całkiem ładnym, średniowiecznym artworkiem w tle, a jako że polubiłam Mount&Blade to musiałem co nieco i o tej grze poczytać.

No więc koniec końców planuję jej zakup, tylko teraz mam dylemat, który mam nadzieję ktoś z forum pomoże mi rozwiązać:

1. Grę mogę kupić tutaj za kwotę bodaj 35 dolarów bądź na Allegro za coś koło 70 zł. Wiem w sumie, że lepiej byłoby kupić ją przez stronę producenta, gdyż ekipa developerska miałaby najpewnie większy z tego zysk, ale czy warto? Coś wyczytałem, że za dotację 50 dolarów dostaje się dostęp do wersji alfa MMO, aczkolwiek to chyba już nie jest aktualna oferta, mylę się?

2. 50 dolarów ani nawet 70 zł piechotą nie chodzi i osoby same na siebie zarabiające na pewno to rozumieją, dlatego zastanawiam się, czy gra jest warta chociaż tych 70 zł? Tym bardziej, że to opłata za LiF:YO, a nie MMO, w dodatku i jedno i drugie raczej szybko ukończone nie zostanie.


Podsumowując? Prosiłbym o streszczenie co właściwie zyskam kupując LiF:YO przed wydaniem MMO i czy zysk ten będzie w jakiś sposób większy jeżeli wpłacę rzeczoną kwotę 50 dolarów, która dawniej (a może i nadal) była wymagana do otrzymania dostępu do alfa-testów MMO? Ogólnie gra mi się podoba mimo, że filmy z YT tego "feelu" rozgrywki nie oddadzą zbyt dobrze, ale z natury nie lubię przepłacać.


Falcion
True Believer
 
Posts: 124
Joined: 01 Nov 2014, 19:15

Re: Pytania odnośnie gry (planuję zakup).

Post by Falcion » 02 Dec 2014, 10:20

Nie została chyba nigdzie oficjalnie wycofana oferta powiązania wersji własnej z wersją MMO. Każdy zakupujący wersję własną ma otrzymać walutę do MMO pozwalającą na przetransportowanie jednej postaci na główny kontynent. Nic mi nie wiadomo by wersja zakupiona nie bezpośrednio na ich stronie miała mieć inne prawa.

lif-yo-owners-will-receive-some-premium-currency-in-lif-mmo-t1941/

Jak dla mnie gra ma ogromny potencjał i bardzo przypadła mi do gustu. Nieraz łapę się ze wejście an chwilkę kończy się po paru godzinach bo zawsze jest jeszcze coś do zrobienia.

Według mnie warto wydać trochę grosza jeśli interesują cię klimaty średniowiecza. W przeliczeniu na spędzone godziny można powiedzieć że zszedłem do parunastu groszy za godzinę rozrywki. A to dopiero wersja wstępna.
Póki co jet to alfa wiele rzeczy jeszcze nie ma lub nie działają w pełni tak jak powinny, społeczność jest na razie dość ospała serwery co jakiś czas przechodzą falę uśpieni gdy gracze nie logują się jakiś czas by wywołać większy lub mniejszy boom po kolejnych większych patch'ach.

Podsumowując jeśli tylko masz trochę grosza, i idea średniowiecznego realistycznego sandboxa cię nie odstrasza to mogę w pełni ten tytuł polecić.


Jeśli zdecydujesz się na grę to zapraszam na serwer:
http://exilus.pl/


LuKi965
 
Posts: 2
Joined: 02 Dec 2014, 08:46

Re: Pytania odnośnie gry (planuję zakup).

Post by LuKi965 » 02 Dec 2014, 15:02

Jeżeli tak się sprawy mają to chętnie kupię za jakiś +/- tydzień. I dzięki za link do serwera.


Mefisto9055
 
Posts: 6
Joined: 08 Mar 2015, 22:09

Re: Pytania odnośnie gry (planuję zakup).

Post by Mefisto9055 » 13 Mar 2015, 17:35

Witam serdecznie.
Nie chce zaśmiecać forum kolejnym podobnym tematem więc mam nadzieje że odświeżenie tego nie będzie złym pomysłem?
Mianowicie również napotkałem LiF niedawno oraz prześledziłem oraz dalej to robię kolejne informacje z nim związane.
Martwi mnie jednak obecny stan gry, po ostatnim patchu widziałem że sporo ludzi z platformy steam minusuje grę, więc czy warto kupić obecnie grę? Czy dalej ma ona do zaoferowania wiele godzin w niej spędzonych, czy twórcy o grę dbają na bieżąco,często są jakieś łatki,newsy,patche?
Kolejna sprawa to wyczytałem iż, kupując LiF: YO dostaje grę(w obecnej odsłonie pre alfy) + kiedy wyjdzie jako MMO, walutę pozwalającą przetransportować jedną z postaci na główną wyspę. Tylko zrodziło to moje kolejne pytanie którego dalej się nie doszukałem,a brzmi ono czy jak nasza postać zginie (oraz czy śmierć jest równa koniec z naszą postacią ) to czy to wraca na startową wyspę? Co się wtedy dzieje? Czy muszę ponownie wydać pieniądze na walutę przetransportowania postaci,
a może ta postać ma zafundowaną już przejściówkę aż do jej skasowania?
Pozdrawiam i wybaczcie za liczne pytania, ale planuje tę grę zakupić a nie chcę otrzymać kota w worku.


TheTyrdl
True Believer
 
Posts: 8
Joined: 26 Sep 2014, 19:11

Re: Pytania odnośnie gry (planuję zakup).

Post by TheTyrdl » 15 Mar 2015, 13:18

A więc z tego co mi wiadomo to postać po śmierci wraca do życia, respi się w swoim domku lub gdy go brak na spawnie na mapie tych spawnów będzię prawdopodobnie dużo. Patche do gry wydawane są w zależności od okoliczności, czyli co miesiąc według roadmap oraz w poprawki do patchy około co tydzień w zależności od ilości oraz upierdliwości bugów :)
Image
TEAMSPEAK3:
ts3.xenotavern.com
Zapraszamy umiłowanych w PvP i coop.


markoff543
 
Posts: 4
Joined: 24 Mar 2015, 10:49

Re: Pytania odnośnie gry (planuję zakup).

Post by markoff543 » 24 Mar 2015, 11:09

Jeśli lubisz klimaty średniowieczne i tego typu typ gier to jak najbardziej bierz, jednak obecny największy problem to optymalizacja, nawet solidny sprzęt ma problemy z tą grą w której no umówmy się grafika nie jest niesamowita, jest po prostu ładna - miła dla oka przy maksymalnych ustawieniach. Jednak jeśli chodzi o to, to u siebie mogę na maksymalnych ustawieniach pograć co najwyżej na własnym serwerze przy pustej mapie, osiągam wtedy te 40-60 fps, jednak przy wejściu na jakikolwiek zaludniony serwer przy najmniejszych możliwych z poziomu gry opcjach osiągam 15-20 fps, grzebiąc w plikach można trochę podnieść ich ilość ale to wciąż 20-25 fps przy czym gra już nie jest tak ładna. Zauważ że jeśli chodzi o PC'ty to nie są one ograniczone i standardem jest mieć te stałe 60 klatek do komfortowej gry.

Kolejny poważny irytujący fakt to to że bardzo często grając z kimś, dźwięki się zapętlają, przez co możesz po czasie słyszeć 10 łopat - chodź nikt już z twoich kolegów nie kopie. Pomijam możliwości, gra starcza na kilkanaście godzin zabawy później się nudzi a i tak niewiele osiągasz, wszystko się zmienia jeśli grasz z przyjaciółmi 5 osób to już niezła ekipa i zabawy jest więcej ;)

Return to Polskie Dyskusje